جایگزین رب گوجه صنعتی

رب گوجه فوری

سلام دوست من ، به نیک پز خوش اومدید.

بنده به شخصه ترجیح میدم به جای رب گوجه های صنعتی ، از رب گوجه خونگی یا لاقل گوجه پخته شده در غذاهام استفاده کنم.

طرز تهیه رب گوجه در منزل ساده است و بعداً اون رو میگذارم. اما یک روش راحت ، له کردن و پوره کردن گوجه با مخلوط کن و سپس پختن و فریز کردن گوجه فرنگی است. من به این روش “رب گوجه سریع” میگم.

بنده شدیداً این روش رو توصیه می کنم؛ چون هم ساده است و هم وسایل و دنگ و فنگ خاصی نیاز نداره.

رب گوجه سریع ، در هر غذایی که رب گوجه نیاز داره ، از انواع خورش و سس مرغ و زرشک پلو با مرغ سُسی گرفته تا دیزی و آبگوشت و حتی املت و یتیمچه قابل استفاده است. مخصوصاً برای دمپخت گوجه که دیگه معرکه است. و خلاصه برای هر غذایی که فکرش رو بکنید ، میشه از این مدل رب استفاده کرد. البته به شرطی که از تخم گوجه که داخلش هست بدتون نیاد ، من به شخصه بدم که نمیاد هیچی ، خوشم هم میاد چون میدونم غذای سالمی دارم میخورم.

تنها فرق رب گوجه سریع با رب گوجه در این هست که در این روش تخم گوجه ها وجود دارند ، ولی در رب گوجه اصلی (چون از صافی رد میشه) ، تخم داخل گوجه ها گرفته میشه.

نیک پز پیشنهاد میکنه تا جایی که می تونید از مواد صنعتی و کارخانه ای و مواد نگهدارنده دار استفاده نکنید ؛ چونکه نمیدونید از چه مواد اولیه ای تهیه شدند. در عوض هر چیزی رو سعی کنید در منزل بپزید؛ هم سالم هست ، هم مواد نگهدارنده نداره ، هم دقیقاً می دونید که داخلش چه چیزهایی استفاده کردید. خیلی هیجان انگیزه نه ؟

پس شروع می کنیم.

رب گوجه سریع :

۱- قسمت سفیدی بالای گوجه رو جدا کنید. چون نمیپزه
حالا یا اول قسمت سفید بالای گوجه رو جدا کنید و بعد قاچش کنید یا اینکه هر گوجه رو دو قاچ کنید و بعدش قسمت سفیدی رو از هر دو سمتش جدا کنید.

سفیدی بالای گوجه را جدا کنید

۲- گوجه ها رو خرد کنید. هر چی ریزتر بهتر

من هر گوجه رو از وسط نصف کردم ، هر نصف رو هم سه تا چهار قاچ کردم.

گوجه ها را خرد کنید

۳- گوجه ها رو داخل مخلوط کن (میکسر) بریزید و پوره شون کنید. مخلوط کن حتی پوست گوجه ها رو حسابی ریز میکنه.

گوجه ها را داخل میکسر پوره کنید

۴- پوره ها رو داخل قابلمه بریزید و روی حرارت بگذارید تا خوب بپزند. وقتی که قرمز پررنگ یا قرمز تیره شدند کافیه. البته بیشتر از این هم میتونید بگذارید و این به خودتون بستگی داره ؛ اینجوری آبش بیشتر کشیده میشه و شباهت بیشتری به رب گوجه پیدا میکنه ، فقط مراقب باشید نسوزه و تلخ نشه. در کل چیزی حدود ۱ ساعت زمان میبره که به میزان حرارت شعله شما بستگی داره.
“رب گوجه سریع” آماده است.

رب گوجه سریع آماده شد

نتیجه نهایی چیز جذابی مثل این میشه

رب گوجه سریع و فوری

۵- بعد از اینکه از روی حرارت برداشتید ، اجازه بدید که خنک بشه.
سپس رب گوجه رو توی پلاستیک فریزر یا توی ظرف پلاستیکی بسته بندی کنید و داخل فریزر بگذارید. سعی کنید به تکه های کوچک تقسیم کنید.

بسته بندی رب گوجه سریع

۶- هربار که میخاید توی غذا بریزید ، یک تکه رب از فریزر در بیارید و بگذارید یخ اون باز بشه و بعنوان رب گوجه فرنگی توی غذاتون استفاده کنید.
میتونید رب رو کمی روی حرارت تفت بدید ، بعد بقیه مواد رو بهش اضافه کنید. اینجوری آب اضافی اون کشیده میشه ، سفت میشه و دقیقاً مثل رب گوجه میشه.

نکته – اگر مخلوط کن در دسترس ندارید ، می تونید گوجه ها رو رنده کنید، پوست شون رو دور بندازید و گوجه ها رو بپزید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *