کرام کوتینگ چیست ؟

کرام کوتینگ

پُخت ، فراستینگ و تزیین زیبای کیک یک مجموعه کامل از اصطلاحات است ، که آنها را در سایر انواع آشپزی و پخت و پز نمی بینیم. یکی از این اصطلاحات crumb coating می باشد.

کرام کوتینگ به معنای لایه نازک از فراستینگ (مثلاً باترکریم) است که بعنوان پایه و بِیس پوشش فراستینگ محسوب می شود؛ همان آسترکشی اولیه.

یک crumb coat یک لایه نازک از فراستینگ است . ابتدا این لایه نازک روی کیک پخش می شود ، سپس فراستینگ و خامه کشی انجام می گیرد.

کرام کوتینگ

اگر تا کنون به سادگی اقدام به فراستینگ یک کیک فقط با یک لایه ضخیم از فراستینگ کرده باشید ، خیلی خوب می دانید که معمولا خرده های کوچک در بین آن وجود دارد. این خرده کیک ها به خامه یا باترکریم و کاردک شما می چسبند. کرام کوتینگ از این امر جلوگیری می کند.

فکر کنید کرام کوتینگ یک پوشش پایه است ؛ روی خرده ها چسبانده می شود تا پوشش دوم که ضخیم تر هست ، به این خرده ها آلوده نشود. از لحاظ ظاهری و تمیزی ، تزیین کیک شما را بی نقص می کند.

برای انجام کرام کوتینگ از یک کاردک خامه کشی یا یک چاقو استفاده کنید تا یک لایه نازک از فراستینگ را روی طرفین و روی کیک پخش کنید. کاردک خامه کشی خمیده دارای یک تیغه جهت پهن کردن خامه روی کیک و یک دسته چوبی برای جلوگیری از آغشته شدن دست به خامه است.

حتی الامکان سعی کنید این کار را انجام بدهید ، پوشاندن تمام کیک با لایه نازک و سپس اتمام کار (اگر می خواهید در همان حد نگهش دارید). در صورتی هم که قصد دارید بعد از پوشش نازک ، از فراستینگ استفاده کنید ، باید اجازه دهید کرام کوتینگ به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در یخچال خنک شود.

 فرق فراستینگ با آیسینگ 

 کیک اسفنجی آسان 

 علل پُف نکردن کیک 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *