کیک از یک طرف نازک تر شده از یک طرف ضخیم تر (کج شده)

کیک که از یک طرف پف کرده و بالا آمده و از طرف دیگر نازک است
در این مقاله بررسی می شود:
  * دلیل نازک شدن یک طرف کیک
  * داشتن یک کیک صاف و تخت

گاهی اوقات می بینیم که کیک ما از یک طرف نازک تر از طرف دیگر است ؛ در واقع در یک طرف نازک و در طرف دیگر ضخیم تر بالا آمده. سطح کیک کج و شیب دار است.
در کل کیک ما صاف نیست و بصورت یکسان پُف نکرده و بالا نیامده.

داشتن کیک صاف و تخت

دلایل کج شدن کیک

۱- رک شل است یا وسط آن بخاطر سنگینی قالب گود می شود. در نتیجه قالب بصورت صاف نمی ایستد و مایه در یک طرف قالب جمع می شود ؛ در نتیجه کیک در یک طرف نازک تر میشود.
(قفسه فر که قالب را روی آن می گذاریم)
اگر رک شما محکم و قوی نیست ، می توانید مانند تصویر زیر یک کاسه یا چیز دیگری زیر آن بگذارید تا وسط رک بخاطر سنگینی قالب خم نشود.

۲- دقت کنید موقع گذاشتن قالب درون فر ، فر به اندازه کافی گرم شده باشد. مثلاً اگر دستور پخت دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد را می خواهد ، باید مطمئن شوید که موقعی که قالب را درون فر می گذارید فر به دمای ۱۸۰ درجه رسیده باشد.
نکته مهم دیگر اینکه ۵ یا ۱۰ دقیقه زمان کافی برای گرم شدن فر نیست. ۲۰ دقیقه قبل از گذاشتن قالب درون فر ، زمان مناسبی است. در این مدت زمان فر به خوبی گرم شده و حرارت در فر انتقال می یابد.
فر شما قبل از گذاشتن قالب باید گرم شده باشد. اگر حرارت در تمام قسمت های فر بطور یکسان پخش نشود و در یک بخش حرارت بیشتر از بخش دیگر باشد ، پف کیک در آن قسمت بیشتر خواهد بود. در نتیجه کیک در یک طرف ضخیم تر و در طرف دیگر نازک تر خواهد بود.
نیک پز به شما توصیه می کند که حرارت سنج فر تهیه کنید و داخل فر بگذارید تا دمای دقیق فرتان را بدانید. قیمت حرارت سنج در بازار از ۶۰٫۰۰۰ تومان موجود هست.

۳- درب فر را وسط زمان پخت باز نکنید.
وقتی نزدیک به انتهای زمان پخت هستید ، درب فر را باز کنید. مثلاً اگر طبق دستورپخت ، کیک باید بمدت ۲۵ دقیقه داخل فر بماند ؛ بعد از ۲۰ دقیقه می توانید درب فر را باز کنید. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه ، کیک دیگر حالت مایع ندارد و سفت شده است.

نکته مهم درمورد زمان پختی که در دستورپخت ها داده می شود این است که : زمان پخت دقیق برای یک دستورپخت وجود ندارد. مدت زمان پخت که در دستورپخت داده می شود ، تقریبی است و زمان دقیق به فر شما ، گرم شدن فر ، سایز قالب ، اندازه مواد کیک بستگی دارد. شما بعد از چند بار پخت کیک ، قلق فرتان را پیدا می کنید.

نکته تکمیلی درمورد پخت همزمان دو کیک با دو سایز قالب متفاوت این است. اگر دو قالب با دو اندازه متفاوت داشته باشید که یکی کوچکتر و دیگری بزرگتر است، قالب کوچکتر سریعتر می پزد. پس سریعتر آن را بر میداریم. درست در همین زمان ، قالب بزرگتر در وسط زمان پخت اش است و وقتی درب فر را باز می کنیم تا قالب کوچکتر را برداریم پف آن (قالب بزرگتر) می خوابد.
پس سعی کنید زمانیکه دو کیک با دو قالب دارید ، دو قالب هم سایز انتخاب کنید تا هر دو در مدت زمان یکسان بپزند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *